KOUZLO POHLEDNIC A PŘÁNÍ

Emoce, které vzbudí náčrty, čáry zakončené bodem tužky na bílem papíře, jsou magickou formou , která se ukáže a náhle se zabydlí v našem životě.Je to něžný způsob vyjádření pocitů skrz pohlednice těm, kteří hledají inspiraci, jak obdarovat nebo říct svým nejbližším to, na co slova nestačí.  

Je často nesnadné nalézt cestu slov, proto ji můžeme sledovat obrazy.

Možná si říkáte, že pohlednice už dnes v moderním virtuálním světě jsou přežitkem. Jen si představte váš každodenní pracovní den, kdy nestíháte, chcete skloubit rodinu, váš osobní čas s prací, vše je uspěchané… Chodíte vybírat poštu, kde jsou samé účtenky a otravné reklamy a najednou tam objevíte přání v krásně úhledné obálce. Říkáte si: „Od koho asi může být?“, hřejivý pocit vás zaplavuje.. Pak obálku otevřete a zjistíte, že někdo si dal práci, aby pohlednici s tématickým obrázkem poslal právě VÁM. Nezdá se Vám, že posílání pohlednic, psaníčko psané vlastní rukou je právě v té dnešní době jeden ze speciálních způsobů, kterým uděláte obrovskou radost a zaujmete originalitou a kreativitou.

Přehled kouzelných pohlednic naleznete zde.

Výhody pohlednic

  • Originalita
  • Jedinečnost předání  myšlenky, názoru, přání….
  • Slova umocněna obrázkem.
  • Předání své vnitřní hodnoty

Každý den se potýkáme se spoustou stresových, napjatých situací a někdy zapomínáme na to nejdůležitější jako jsou lidé kolem nás a naše společné radosti. My jsme našli pár způsobů, jak si tuhle radost předávat a vnímat naši vzájemnou energii. Podívejte se na www.harmonymoments.cz, zadejte email a podívejte se, jak rozvířit radost a okouzlit.

Co nás vedlo k založení Harmony Moments

Asi to máme v rodině. Už moje babička, mimochodem ta nejhezčí a nejmoudřejší z babiček, byla vděčná za každou hezkou pohlednici ve své schránce a sama stejně krásné posílala. Nikdy nekupovala pohlednice  na poslední chvíli a jen proto, že má někdo narozeniny nebo že se blíží Vánoce. Vyhledávala je průběžně a vždy se zájmem prohlížela. Koupila jen tu, která ji „oslovila“ – připomněla člověka, kterému by pohlednice jistě udělala radost, kterého něčím vystihovala.

Stejně tak nakupuji pohlednice i já a vnímám  pocity radosti, které obohacují můj život. Protože tahle radost z maličkosti, z detailu, není v mém životě jedinou,  děkuji za tyto dary, které nevědomky dělají můj život krásnějším.

S úsměvem sleduji stejnou „slabost“ i u svých dcer. Díky nim si rozšiřuji obzor pohlednicemi, které s láskou vybírají při svých cestách světem. Netušila jsem, že i něco takového se dá zdědit…. Naštěstí.

Zastávám názor, že člověk má dělat to, čemu věří a co má rád. Jen tak může prací obohatit sebe i druhé, jen tak může mít toto konání smysl.

Tento kus historie souběžně s mým umělecko-romantickým založením už dávno vypustil červíčka pokušení, ale hlavní impuls dodal dárek od dcery k mým narozeninám, pohlednice – kresba z Francie.

Neodolala jsem pokušení a dovoluji si otevřít  malou galerii radosti pro Vás. Bylo by mi líto se o takovou krásu nepodělit. Věřím, že i Vám mohou tyto obrázky přinést příjemné chvíle, nebo třeba jen chvilkové přenesení se do přívětivějšího světa snů – toto pohlazení přece všichni občas potřebujeme……

Obrázky jsou něžně laděné, všechny v nádherných barvách a doplněné vhodnou barevnou obálkou, která podtrhuje sametovost motivu.
Přináším i další kreslené obrázky – pohlednice k nejrůznějším životním událostem nebo jen tak pro radost. Ty mě zase dostaly svým vtipem a lehkostí.

S přáním krásných dnů

Dagmar*